Domovská stránka NTS
   HOME    |    SOFTWARE    |    PRÁVNICI    |    HARDWARE    |    O NÁS    |    SIETE    |    ŠKOLENIA    |    práca u nás    |

Naša adresa:
Nové technológie a služby, s.r.o.
Cesta pod Hradovou 13/A
040 01 Košice

Tel: 055/63 23 019
Fax: 055/63 24 164

Infraštruktúra:
- Novell Open Enterprise Server2 (univerzálny sieťový oper. system poskytujúci suborove, tlačove služby, virtualnu
kanceláriu a pod., na baze Netware alebo Linuxu)
- Suse Linux Enterprise Server 10 (určeny pre najnáročnejšie prostredia, certifikovaný výrobcami HW aj SW, vyborny pod SAP a dalšie databázy)
- Suse Linux Enterprise Desktop 10 (určeny pre každodenné používanie aj naročnými uživatelmi, plne škalovatelny a
integrovateľný do stávajúceho sieťového prostredia, už v základnej dodávke vybavený všetkymi nastrojmi pre kancelárske činnosti, sieťovu integráciu, používanie zdieľanych sieťovych prostiedkov a pod.)

Timova spolupraca:
- GroupWise (Prvotriedne vykonne riešenie pre timovu spolupracu a vymenu sprav. zahrňa všetko od emailu cez skupinovy kalendar, prideľovanie úloh, adresnu knihu, integrovany instant messaging, podpora modernych mobilnych telefonov.

Riesenia informacnych systemov- HW aj SW:
- ZenWorks (sprava serverov Win, Linux, Netware, desktopy Windows, PDA, Patch management a samozrejme Asset
management)

Identity management:
- Nsure Identity Manager (integracia uživateľskych učtov na serveroch, v databazach, v aplikaciach)
- eDirectory (najrozširenejšia a najvykonnejšia adresarova služba pre takmer všetky platformy- Windows, Unix, Linux, Mac.., respektujuca standardy LDAP, SOAP, XML a dalsie)- v spolupraci s Identity Managerom nema konkurenciu

Audit a monitoring:
Sentinel 6 (robustne riešenie na monitorovanie, analyzu a realtime spracovanie reportov desktopov, serverov, aktivnych sieťovych zariadeni, ktore pri spravnej konfiguracii v realnom case upozorňuje na bezpečnostne ohrozenia
[vulnerabilities], možné problemy hardveru, siete atd.)

Siete
Novell Small Business Suite 6
je určený pre firmy do 50 počítačov, pričom je postavený na silných produktoch určených pre obrovské nadnárodné spoločnosti. Je zložený z nasledovných častí: Netware 6, GroupWise 6, ZENworks for desktops 3.2, BorderManager 3.7, Tobit FaxWare umožňuje prijímanie a odosielanie faxov z každého počítača.
3-užívateľskú verziu SBS 6 môžete získať úplne zdarma u nás.

NetWare 6.5
zaisťuje nepretržitý prístup pre vašu podnikovú sieť ku sieťovým zdrojom – súborom, tlačiarňam, adresárom, elektronickej pošte.
Podporuje otvorené internetové štandardy a obsahuje nové prvky ako iFolder a iPrint pre služby pomocou webového prehliadača. Zahŕňa v sebe natívny prístup k súborom pre rôzne platformy – Windows, Apple, Unix, SAA, AFP, CIFS. Obsahuje ďalšie internetové servre ako WWW, FTP, News.
NetWare je otvorená inteligentná sieťová platforma dostupná dnes a schopná uspokojovať rastúce a stále sa meniace požiadavky zákazníkov v internetovej ére.
Netware sa už dnes používa na viac ako 3,8 miliónoch serveroch a vyše 80 miliónoch pracovných staníc po celom svete. Aj to je záruku jeho spoľahlivosti a bezpečnosti

eDirectory
umožné vyhľadávať informácie podľa oblastí záujmov zákazníkov a cielene im ponúkať nimi žiadané produkty.
Rovnako umožňuje integráciu s bezpečnostnými prvkami ako sú čipové karty, overovanie odtlačkov a podobne.
Zjednodušuje proces správy siete, nakoľko Vám umožní spravovať obrovské množstvo informácií o užívateľoch, či zákazníkoch.
Objekty v eDirectory sú elegantne usporiadané do štruktúry, čím sa zjednodušuje práca s nimi. eDirectory nie je dostupné len pre Netware ale aj pre Windows, Solaris a ďalšie systémy.

Bezpečnosť
BorderManager 3.7
jednotné riešenie pre bezpečný a rýchly prístup do internetu. Obsahuje firewall, VPN, proxy a to všetko spravované pomocou eDirectory. Komplexná sada nástrojov pre bezpečné a prehľadne spravovateľné prepojenie lokálnych sietí do podnikového intranetu a pripojenie na informačnú superdiaľnicu.
Vlastníte rozľehlú dátovú sieť? Chcete si byť istí, že pravá ruka vie, čo robí ľavá? Potom tento produkt rozhodne nesmie ujsť Vašej pozornosti.

Komunikácia
GroupWise 6.5
spoľahlivé riešenie elektronickej pošty a podpory pre spoluprácu skupín. Umožňuje ľahký prístup k informáciám vždy a všade (internet, mobil).
GroupWise je veľmi dobre integrovaný s eDirectory a Netware, takže umožňuje jednotnú správu užívateľov i prostriedkov. Využíva štandardné internetové protokoly POP3, IMAP4, SMTP. Rovnakoaj bezpečnostné protokoly SLL, S/MIME, PKI. Vďaka nim môžete so svojimi partnermi komunikovať bezpečne.

Správa

ManageWise 2.7
ManageWise je výkonný nástroj pre správu sietí, ktorý obsahuje široké spektrum funkcií. Bezproblémovo monitoruje všetky sieťové komponenty a automaticky skontroluje hardware a software všetkých pracovných staníc. Redukuje prestoje servera prostredníctvom dokonalého výstražného systému. Umožňuje správu zmiešaných prostredí zahrňujúcich servery Windows NT či UNIX. Vďaka programu LANalyzer Agent monitoruje celú sieťovú prevádzku.

ZENworks 6 Suite
ZENworks for Desktops umožňujú z jednej pracovnej stanice spravovať všetky ostatné stanice vo vašej sieti. Nástroj je založený na pravidlách určujúcich, ktorý počítač obsahuje aké aplikácie, ktorý používateľ potrebuje dané prostriedky pre svoju prácu. Umožňuje jednoduchú distribúciu aplikácií, opráv, antivírových definícií a pod. Ďalej obsahuje nástroje pre vzdialenú diagnostiku a vzdialené ovládanie počítača. Žiadnym spôsobom nenarušuje prácu užívateľov. Umožňujú sledovať počet licencií inštalovaného softwaru, vrátane možností výstrahy, pokiaľ je licencia využívaná po uplynutí určenej doby.
ZENworks for Servers zjednodušujú správu serverov, ich jednotného nastavenia a inštaláciu opráv a nových aplikácií. A to všetko pre Windows, Linux, Solaris a NetWare.
ZENworks for Handhelds spravuje "počítače do ruky" podobne ako verzia Desktop "veľké" počítače.


Ďalšie informácie nájdete na:
www.novell.com

Copyright © 2000 NTS. Všetky práva vyhradené.